APIE BAHCO. ISTORIJA. TRADICIJOS. PREKINIS ŽENKLAS.

Apie Bahco prekės ženklo istoriją reikėtų pradėti kalbėti nuo 1862 m., kuomet Göran Fredrik Göransson Švedijoje įkurė AB Högbo Stal ir Jernwerks gaminančią aukščiausios kokybės plieną, pagal novatorišką Bessemer procesą. 1886 m. buvo ištobulinta aukštos kokybės pjūklų, įvertintų visame pasaulyje, gamyba. Pjovimas buvo vertas neeilinio plieno, iš kurio pjūklai buvo pagaminti. Tais pačiais metais, Johan Petter Johansson įsteigė savo įmonę, Enköpings Mekaniska VERKSTAD, taip pat Švedijoje.

Johansson buvo protingas ir kūrybingas amatininkas ir iki 1888 m. įregistravo savo pirmąjį patentą, kurį pavadino „Geležine ranka“ – dabar žinoma tiesiog kaip cilindrinis raktas. Johansson idėja buvo pakeisti fiksuotus veržliarakčius vienu įrankiu, kad taip, kaip žmogaus ranka, būtų galima paimti įvairaus dydžio varžtus ir veržles. Johansson surinko ne mažiau kaip 118 patentų per visą savo gyvenimą. Jo pasišventimas nuolat tobulinti produktų dizainą ir šiais laikais labai svarbus įmonėje. 1890 Berndt August Hjorth įsigijo Enköpings Mekaniska VERKSTAD produktų pardavimų ir rinkodaros teises. Jo išskirtinių verslumo įgūdžių dėka bendrovė tapo ne tik Švedijos eksporto sėkmės pavyzdžiu bet ir padėjo Bahco kaip tarptautinės įmonės pagrindus. 1916 Berndt August Hjorth nusipirko Enköpings Mekaniska VERKSTAD, ji tapo dalimi BA Hjorth & Co ir sukurė prekinį ženklą BAHCO. 2011 metais buvo atšvęstos 125-osios Bahco prekės ženklo „Žuvis ir Kablys“ metinės.

 

apie Bahco Logo Woodteka

Pačio prekės ženklo istorija tai pat įdomi ir apie Bahco prekinio ženklo istoriją reikėtų pakalbėti atskirai. Po Göran Fredrik Göransson plieno gamyklos 1862 metais įsteigimo, Europos plieno pramonė devynioliktojo amžiaus aštuntajame dešimtmetyje patyrė depresiją, pasižymėjusią mažomis plieno ir plieno gaminių kainomis. Apdoroto plieno kainos buvo daug aukštesnės. Buvo persiorientuota gaminti plieninę vielą, kuri buvo paklausi pvz. gaminant žvejybos kabliukus. Žvejybos kabliukai turi būti kieti ir stiprus. Tuo metu gaminti tokį derinį buvo sudėtinga ir kebli metalurgijos užduotis, tačiau „Besemerowski steel“ iš Göransson plieno sugebėjo pasiūlyti optimalią kokybę.

Kai 1886 metais buvo pradėta pjūklų gamyba buvo ieškoma ženklo, kuris galėtų pristatyti pjūklo ašmenų ypatingas savybes ir kokybę – pasirinkimas buvo gana natūralius – žuvis ir kablys. Visiems buvo suprantama, kad iš žvejybos kabliukų kokybės plieno pagaminti pjūklai ir kiti pjovimo įrankiai yra puikūs. Tai buvo didelis privalumas, prekės ženklas be raidžių, kalbos ar sudėtingų figūrų todėl simbolį lengva atpažinti. Vėliau, dvidešimtojo amžiaus septintąjame dešimtmetyje buvo galima išgirsti taigos darbuotojų prašymą gauti pjūklą „su maža žuvyte“, kaip ir dabar galima išgirsti mažai išsivysčiusiose šalyse.

Prekinis ženklas yra tarp seniausių registruotų prekių ženklų. „Žuvis ir Kablys“ piktograma žymi BAHCO įrankius, kaip aukščiausios kokybės ir našumo garantija, sukurta profesionalams.

Kai kurie dabar gaminai įrankių yra panašus į tolimų protėvių gamintus įrankius, tačiau didžioji dauguma jų labai skiriasi. Panašumas liko, nes amžių progrese žmogaus rankos anatomija kažin, ar labai pasikeitė. Tačiau gamybos procesai pasikeitė labai ženkliai. BAHCO dizainas, konstrukcija orientuoti į inovacijas, našumą ir ergonomiką. Gamintojo tikslas yra išlaikyti pripažintos ir patikimos įmonės, prisidedančios prie žmonių sveikatos, gerovės ir saugos vardą. BAHCO siūlo labiausiai vertinamus produktyvumo sprendimus visame pasaulyje.

WWW.BAHCO.LT